مقالات

دنیا بعد از کرونا …؟

بسمه تعالی

کرونا این بیماری عجیب که امروز گریبان اغلب کشورها را گرفته و با آن درگیرند،بلاخره تمام خواهد شد؛و اگر جان سالم به در ببریم و جسم خود را از بیماری حفظ کنیم باید به زندگی عادی برگردیم!!

اما اینجاست که روح و روان آسیب دیده ما نیاز به درمان دارد، بیماری، بیماریست! چه جسمی باشد و چه روحی.حال که پزشکان و پرستاران به حق در صف مقدم مبارزه با این بیماری هستند و فداکارانه تلاش می کنند و از جسم ما مراقبت می کنند، پس از پایان این بیماری چه کسانی جای آنها را خواهندگرفت و مرحمی بر روح خسته مردم خواهند بود؟

در واقع پس از پایان این بحران نیاز به افرادی در جامعه حس می شود که در جهت بالا بردن امید به زندگی و شاد کردن مردم فعالیت می کنند.مثل هنرمندان،کمدین ها ،ورزشکاران و موزیسین ها .آنجاست که اینها قهرمانان آن روزهای ما خواهند بود.

عمق این مشکل با واکسن و به صورت آنی برطرف نمی شود؛ درد ترس و ناامنی که ماه ها به خورد تک تک اعضای جامعه از کوچک تا بزرگ داده شده یک شبه از بین نمی رود و طعم این قهوه تلخ در ذهن باقی می ماند.

چه بجاست که برای کم کردن مشکلات بعد کرونا فکری بکنیم ،آدمهایی که با هزاران مشکل و ناراحتی باید قدم به عرصه فعالیتهای اجتماعی خود بگذارند!چک برگشتی، اجاره عقب افتاده، خرج خانه،قسط و وام و هزاران مشکل دیگر که گریزی از آن نیست.

اگر برای آن روزها برنامه ای نداشته باشیم باید تاوان سنگینی بدهیم ، شاید فاجعه انسانی بدتر از کرونا در انتظار جامعه باشد،سکته،افسردگی و انواع بیماری های روحی و روانی…

پس قهرمانانی باید باشند که پس از کرونا وارد عرصه کار شوند و حداقل افسردگی را از جامعه دور کنند،زیرا که جامعه شاد و آرام،گذشت بیشتری دارد،مهربانتر است،بهتر می تواند فکر کند و در نتیجه با آرامش بیشتری به حل مشکلات خود می پردازد.

این امر میسر نیست مگر با برنامه ریزی امروز،حتما که نباید ستادهای بحران منتظر بلا و اتفاقات تلخ باشند!!گاهی باید ستاد و جمعی ،آماده باش و مهیا باشند برای ایجاد اتفاقات خوب و امیدبخش.

به امید از بین رفتن هر نوع بیماری از جوامع.

یا حق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *